מתכונים

שום קונפי בקלי קלות

אני מתה על שום! חוץ מזה ששום קונפי זה סתם שם מפציץ, בתכלס הוא הכי קל להכנה, ומשדרג באמת כל דבר אפשרי! כריך, רוטב לסלט, מוקפצים, פסטות ומה לא בעצם? עכשיו כשיש סגר, וכולנו גם ככה עוטים מסיכות, אין שום סיבה להרתע מריח פה שומי ויש לרוץ ולהכין שום קונפי מבלי להסס בכלל!

אני כל כךךךךך אוהבת שום! מכפילה את כמות השום בכל מתכון אפשרי, ואם הוא לא מופיע במתכון כמובן שאני מוסיפה אותו על דעת עצמי. השום הקונפי הזה הוא ההגדרה לסוכריות שום, שמבלי לשים לב ניתן לאכול מהן צנצנת שלמה עם כפית מול הטלויזיה! (לא צוחקת, זה באמת קרה....) ההכנה עצמה היא פשוטה מאוד, וההתעסקות היחידה היא בקילוף ראשי השום והשיניים עצמן. אבל! אפשר לעשות מכל הסיפור הזה פעילות של ריפוי בעיסוק, ולקלף שיני שום ברוגע מול הטלויזיה, מול איזה פרק מוצלח של מאסטר שף נגיד...

השום הקונפי באמת משדרג כל כך הרבה מנות ושווה את מלאכת הקילוף! גם ככה כולנו עכשיו בבית, בסגר, אז ריח שום לא צריך להתריע אף אחד מאיתנו!

מה צריך?

3-4 ראשי שום קלופים שמן זית/שמן ענבים מלח גס עשבי תיבול (תימין/רוזמרין/מרווה)

נעביר את שיני השום לסיר, יחד עם עשבי התיבול לבחירתכם

נכסה את שיני השום בשמן זית ונדאג להטביע את כולן תחת השמן! בשלב זה נוסיף כפית של מלח גס

כל מה שנותר הוא להדליק את הגז על הלהבה הקטנה ביותר ולהשגיח שהשום שלנו לא נשרף חלילה! לכן, בערך כל עשר דקות, נבדוק שהשמן לא מתחמם יותר מידי. כל הסיפור אמור לקחת בערך 30-45 דקות! אם יש לכם מדחום בישול, נדאג שחום השמן לא יעלה על טמפרטורה של 100 מעלות, ואם אין לכם, פשוט ברגע שהשמן מתחיל לבעבע בצורה כזו נכבה את האש ל2-3 דקות ונדליק שוב

איך נדע שהשום שלנו מוכן? ננעץ סכין בשן שום שמנמנה, אם הסכין ננעצת בקלות יתרה, נטעם ונחליט האם להוריד את שיני השום מאש או לתת להן להשתכשך עוד קצת בשמן.

בנתיים נעקר צנצנת במים רותחים! מאחר שלא מוסיפים לשום שלנו חומרי שימור מלאכותיים, חשוב מאוד לעקר את הצנצנת בה נאחסן את השום, כדי למנוע הופעת בקטריות לא רצויות ואף מסוכנות. איך עושים את זה? יוצקים לצנצנת מים רותחים, משהים 10 דקות, נפטרים מהמים ומייבשים את הצנצנת כשהיא הפוכה על גבי נייר סופג נקי. טובלים גם את המכסים במים רותחים ומייבשים באותו אופן. התהליך הזה תקף לכל דבר שנכין ונרצה לאחסן בצנצנת לאורך זמן!

לפני שנעביר את השומים לצנצנת ניתן להם להתקרר לחלוטין, ובצנצנת עצמה נדאג ששיני השום יהיו מכוסות לחלוטין בשמן על מנת שיישמרו לאורך זמן.

ניתן לשמור עד שבועיים, במקום מוצל וקריר, וניתן גם להכניס את השום למקרר ולא להבהל אם שמן הזית מתמצק מעט בגלל הקור! אבל בתכלס, אתם אופטימיים אם הדבר הזה הולך להחזיק שבועיים לפני שתחסלו אותו....

חשוב מאוד!!! כששיני השום נגמרות, שלא תעיזו לזרוק את השמן שנותר בצנצנת, נותר לכם שמן מתובל מושלם לכל מטרה שהיא!

יאללה לעבודה! בתיאבון לולות!